Roland Garros, day 4: il programma completo del 25 Maggio

Philippe-Chatrier Court – 11:00 AM
(6) Halep vs Diyas
M. Georges vs (4) Muguruza
Bourgue vs (2) Murray
(8) Raonic vs Mannarino 

Suzanne-Lenglen Court – 11:00 AM
Hsieh vs (10) Kvitova
Daniel vs (3) Wawrinka
Fratangelo vs (9) Gasquet
Garcia vs (2) Radwanska 

Court 1 – 11:00 AM
(5) Nishikori vs Kuznetsov
Golubic vs (11) Safarova
(16) Simon vs Pella
Cepede Royg vs (19) Stephens 

Court 2 – 11:00 AM
(13) Kuznetsova vs Watson
Gabashvili vs (19) Paire
S. Williams/V. Williams  vs Ostapenko/Putintseva
Vandeweghe vs (25) Begu
Erlich/Fleming vs Mathieu/Paire 

Court 3 – 11:00 AM
(27) Karlovic vs Thompson
(21) Stosur vs Zhang
Martin vs (29) Pouille
Bondarenko vs Beck 

Court 4 – 11:00 AM
Han/Lepchenko vs (9)Xu/Zheng
Ramos-Vinolas vs Trungelliti
(16)Matkowski/Paes vs Bury/Istomin
Jurak/Konjuh vs Foretz/Hesse 

Court 5 – 11:00 AM
Andrianjafitrimo/Feuerstein vs Irigoyen/Kania
Baker/Daniell vs Baghdatis/Tursunov
(10) Goerges/Pliskova vs Groenefeld/Peschke
(8) Atawo/Spears vs Konta/Sanchez 

Court 6 – 11:00 AM
Rogers vs Vesnina
(30) Chardy vs Pavlasek
(17) Kyrgios vs Sijsling
(30) Strycova vs Hercog 

Court 8 – 11:00 AM
Duran/Gonzalez vs (15) F.Lopez/M.Lopez
Guccione/Sa vs (13) Cabal/Farah da finire 4-6 7-6(5)
Ar.Rodionova/An. Rodionova vs (4) Babos/Shvedova
(11) Kontinen/Peers vs Almagro/Garcia-Lopez
Falconi/Puig  vs (6) Hlavackova/Hradecka 

Court 10 – 11:00 AM
De Bernardi/Reix vs Cornet/Linette

(11) Klepac/Srebotnik vs Ferro/Razzano
Barrere/Quentin Halys vs Molchanov/Sela
Gavrilova/Svitolina vs Dabrowski/Martinez Sanchez
Ramos/Vesely vs Benneteau/Roger-Vasselin 

Court 13 – 11:00 AM
Melichar/Rosolska vs Liang/Wang
Berankis/Rosol  vs Demoliner/Draganja
(8) Klaasen/Ram vs Tipsarevic/Youzhny
Muller/Nielsen vs Cuevas/Granollers 

Court 14 – 11:00 AM
Lucic-Baroni vs Osaka
(23) Sock vs Brown
(15) Isner vs Edmund
Pironkova vs Larsson 

Court 15 – 11:00 AM
Elgin/Jaziri vs Knowle/F.Mayer
Brengle/Maria vs (13) Medina-Garrigues/Parra-Santonja
(10) Huey/Mirnyi vs Fognini/Seppi
Knapp/Minella vs Hibino/Hozumi 

Court 16 – 11:00 AM
Buyukakcay vs (24) Pavlyuchenkova
(1) Hingis/Mirza vs Kasatkina/Panova
Lajovic vs (22) Troicki
Muhammad/Vogt vs Friedsam/Siegemund 

Court 17 – 11:00 AM
Dodig vs Verdasco
Zverev vs Herbert da finire 5-7 6-2 7-6(6)
(27) Makarova vs Wickmayer
(1) Herbert/Mahut vs Groth/Tomic
Rybarikova/Schmiedlova vs Johansson/Parmentier 

Court 18 – 11:00 AM
N.Kichenok/L.Kichenok vs Kalashnikova/Kovinic
Delbonis/Molteni vs Millman/Skupski
Robert/Sidorenko vs (6) Bopanna/Mergea
(14) Nestor/Qureshi vs Cervantes/Lorenzi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here